Dětská univerzita Fakulty pedagogické hledá jméno pro maskota

Studium Univerzita Veřejnost

Jak se bude říkat sovičce, která provede žáky základních škol vysokoškolským studiem? Nápadem může přispět kdokoliv.

Dětská univerzita Fakulty pedagogické se koná už od podzimu 2014 a nadcházející akademický rok nebude výjimkou. Než se ale žáci základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií změní ve vysokoškoláky, mohou se oni i ti, kteří už univerzitu absolvovali, zapojit do soutěže.  Dětská univerzita totiž hledá jméno pro maskota.

„Máme nové stránky deti.zcu.cz a nový kabát dostala také naše sovička, tradiční maskot. Oslovujeme proto všechny absolventy Dětské univerzity, což je více než 500 dětí, i budoucí účastníky, aby nám posílali návrhy, jak by se měla sovička jmenovat. Připojit mohou také povídání nebo obrázek, co a proč se jim na Dětské univerzitě líbí,“ vyzývá proděkanka fakulty a garantka projektu Michaela Voltrová.

Vše stačí poslat mailem na deti@fpe.zcu.cz, fakulta bude návrhy zveřejňovat na svých sociálních sítích a ty nejlepší odmění.

Dětská univerzita Fakulty pedagogické bude od 1. 10. vyučovat každý čtvrtek od 15.30 do 17.00 hodin, zápisy na jejím webu začnou 9. 9. v 18 hodin. „Nabízíme 70 kurzů z různých oborů od přírodovědných přes humanitní, technické či umělecké obory po tělocvik. Dětská univerzita probíhá v učebnách a laboratořích Fakulty pedagogické, osm kurzů se uskuteční také v ZOO Plzeň, která je naším dlouholetým partnerem. Řada kurzů je letos nových, děti si budou moci například zkusit připravit vysílání mezinárodního internetového rádia RadioIgel Plzeň, které je zároveň naším novým partnerem,“ pokračuje proděkanka s tím, že účast dětí je zcela zdarma, a to díky podpoře Plzeňského kraje.

Dětskou univerzitu v únoru 2021 zakončí slavnostní promoce, která má tradičně stejnou podobu jako klasické promoce. Diplom při ní dostanou děti, které absolvují alespoň šest kurzů.


Galerie


Fakulta pedagogická

Pavel KORELUS

17. 07. 2020