Fakulta ekonomická sbírá příběhy svých studentů-sportovců

Sport Studenti Úspěchy

Koncem letního semestru začala Fakulta ekonomická zveřejňovat příběhy některých svých studentů, kteří slaví úspěchy i v oblasti sportu. Zatím vznikly tři zajímavé medailonky, jež fakulta sdílela na Facebooku a Instagramu.
V rozhovoru o tom, jak se dá skloubit studium a sport, kterých zážitků si cení nejvíce a jaké jsou jejich sny a cíle, odpovídali reprezentantka v ledním hokeji a hokejbalu Karolína Kosinová, brankář českého hokejového týmu Jonáš Štekr a reprezentantka v běžeckém lyžování Adéla Nováková. Právě tito sportovci byli za fakultu zařazeni do univerzitního sportovního programu Western Stars Pilsen a jako tým UNIS VIP sportovci – Elitní sportovci ZČU mohou za své studijní výkony získat finanční podporu z projektu podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

„Často je na úspěchy studentů nahlíženo v souvislosti s plněním zkoušek a zápočtů, psaním seminárek či prací v hodině,“ říká Jiří Preis, proděkan pro internacionalizaci a vnější vztahy fakulty. „Nás ale zajímají kromě studijních povinností také jejich další aktivity. Mezi studenty a absolventy nalezneme řadu talentovaných, kreativních a cílevědomých lidí a byla by škoda tuto část jejich životního příběhu opomenout,“ dodává.

Tento druh příběhů se těší velké oblibě. Fakulta pravidelně sdílí příspěvky, fotky či videa o zahraničních studijních stážích, účasti na soutěžích nebo jiných zajímavých iniciativách studentů, absolventů či zaměstnanců. „Máme slogan 'Naší vizí je Váš úspěch'. Našim studentům-sportovcům fandíme a úspěch jim moc přejeme. A pak se o něj rádi podělíme na našich stránkách,“ uzavírá proděkan Preis.

Studujete ekonomku a chcete se i vy podělit o svůj vlastní úspěch ve sportu či v jiných disciplínách? Napište na infofek@fek.zcu.cz  nebo do zpráv na sociálních sítích FEK.ZCU.

Galerie


Rozhovor s Karolínou Kosinovou

Karolína Kosinová

Karolína Kosinová

Rozhovor s Jonášem Štekrem

Jonáš Štekr

Jonáš Štekr

Rozhovor s Adélou Novákovou

Adéla Nováková

Adéla Nováková

Fakulta ekonomická

Ivana KUTÁČOVÁ

14. 08. 2020


ZČU má nového kvestora

Studenti Univerzita Zaměstnanci

Celouniverzitní

01. 03. 2021

Ultrazvukové svařování usnadní výzkumníkům FEL vytvářet odolné vodivé spoje ve smart textiliích

Spolupráce Úspěchy Věda

Fakulta elektrotechnická

15. 02. 2021

Západočeská univerzita začne testovat zaměstnance

covid-19 Tisková zpráva Zaměstnanci

Celouniverzitní

04. 03. 2021