Fakulta ekonomická sbírá příběhy svých studentů-sportovců

Sport Studenti Úspěchy

Koncem letního semestru začala Fakulta ekonomická zveřejňovat příběhy některých svých studentů, kteří slaví úspěchy i v oblasti sportu. Zatím vznikly tři zajímavé medailonky, jež fakulta sdílela na Facebooku a Instagramu.
V rozhovoru o tom, jak se dá skloubit studium a sport, kterých zážitků si cení nejvíce a jaké jsou jejich sny a cíle, odpovídali reprezentantka v ledním hokeji a hokejbalu Karolína Kosinová, brankář českého hokejového týmu Jonáš Štekr a reprezentantka v běžeckém lyžování Adéla Nováková. Právě tito sportovci byli za fakultu zařazeni do univerzitního sportovního programu Western Stars Pilsen a jako tým UNIS VIP sportovci – Elitní sportovci ZČU mohou za své studijní výkony získat finanční podporu z projektu podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

„Často je na úspěchy studentů nahlíženo v souvislosti s plněním zkoušek a zápočtů, psaním seminárek či prací v hodině,“ říká Jiří Preis, proděkan pro internacionalizaci a vnější vztahy fakulty. „Nás ale zajímají kromě studijních povinností také jejich další aktivity. Mezi studenty a absolventy nalezneme řadu talentovaných, kreativních a cílevědomých lidí a byla by škoda tuto část jejich životního příběhu opomenout,“ dodává.

Tento druh příběhů se těší velké oblibě. Fakulta pravidelně sdílí příspěvky, fotky či videa o zahraničních studijních stážích, účasti na soutěžích nebo jiných zajímavých iniciativách studentů, absolventů či zaměstnanců. „Máme slogan 'Naší vizí je Váš úspěch'. Našim studentům-sportovcům fandíme a úspěch jim moc přejeme. A pak se o něj rádi podělíme na našich stránkách,“ uzavírá proděkan Preis.

Studujete ekonomku a chcete se i vy podělit o svůj vlastní úspěch ve sportu či v jiných disciplínách? Napište na infofek@fek.zcu.cz  nebo do zpráv na sociálních sítích FEK.ZCU.

Galerie


Rozhovor s Karolínou Kosinovou

Karolína Kosinová

Karolína Kosinová

Rozhovor s Jonášem Štekrem

Jonáš Štekr

Jonáš Štekr

Rozhovor s Adélou Novákovou

Adéla Nováková

Adéla Nováková

Fakulta ekonomická

Ivana KUTÁČOVÁ

14. 08. 2020


Spolek Plan4all s kořeny na ZČU se stal součástí celosvětového sdružení GEO

Spolupráce Univerzita Věda

Fakulta aplikovaných věd

02. 09. 2020

NTC zahájilo provoz česko-izraelského výzkumného a vývojového centra pro obnovitelnou energii

Spolupráce Univerzita Věda

Nové technologie - výzkumné centrum

18. 09. 2020

Další rok s BoostUpem

BoostUp Studenti Univerzita

Celouniverzitní

11. 09. 2020