Interaktivní pořad pro děti

20. září, 16:30

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara, Univerzitní 28, Plzeň

Concert Public Employees

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara připravila ve spolupráci s Plzeňskou filharmonií nový interaktivní pořad pro děti, které rády kreslí. Koncert se uskuteční v neděli 20. září od 16:30 hodin v budově Sutnarky. Vstupenky na akci je možné pořídit zde.

Enter: https://www.plzenskavstupenka.cz/cs/akce/19833-namaluj-si-hudbu
Intended for: Děti ve věku 6–15 let

Lze namalovat hudbu? Lze hudbou vyjádřit obraz? Na tohle vše se pokusí odpovědět výchovný koncert pro děti nižšího stupně základní školy nazvaný "Namaluj si hudbu". K hudbě budou promítány ilustrace, představující to, jak vypadali lidé a stavby za doby, kdy daná hudba vznikala. Pořadem je bude provázet dívka - múza, která děti povede k tomu, aby mohly začít vytvářet jakési automatické malby jako reakci na to, co uslyší.

"Obrazy, které se v rámci koncertu budou promítat, jsou dílem studentů ateliéru Didaktická ilustrace a jedná se o portréty hudebníků, pokusy o záznam dobové hudby nebo například vyjádření toku a rytmu hudby. Hudbu k tomuto programu napsal Tomáš Ille. Přearanžoval známé skladby – od gregoriánského chorálu až po Claudea Debussyho. Chceme, aby se děti již v útlém věku naučily vnímat syntetickou krásu hudby," popsala vedoucí ateliéru Renáta Fučíková.

Svatopluk Schuller: hlavní role
Martin Pášma: scénář
Tomáš Ille: hudba
Renáta Fučíková: výtvarná spolupráce
Chuhei Iwasaki: dirigent

Vhodné pro děti ve věku 6–15 let.

Koncert bude probíhat za mimořádných opatření a přísných hygienických pravidel.

Ladislav Sutnar Faculty of Art and Design

Lenka THOMAYER OPATRNÁ

20. 09. 2020, 16:30

16  -  17 June