NTC zahájilo provoz česko-izraelského výzkumného a vývojového centra pro obnovitelnou energii

Spolupráce Univerzita Věda

Výzkumníci z NTC a odborníci na palivové články z izraelské Ariel University zahájili na začátku září činnost společného Výzkumného a vývojového centra pro obnovitelnou energii.

Společná laboratoř, která vznikla v návaznosti na podpis memoranda o spolupráci mezi Západočeskou univerzitou a Ariel University (AU) bude sídlit v Plzni. Výzkumný tým povede profesor Alex Schechter (AU), přičemž výzkumné aktivity se budou zaměřovat nejen na pokročilé materiály a průlomové technologie palivových článků, ale také na výzkum ukládání energie a průtočné baterie.

Spolupráce začala 3. září videokonferencí, které se mimo jiné zúčastnili rektor AU Michael Zinigrad a prorektor pro výzkum a vývoj ZČU Luděk Hynčík. Účastníci debatovali o vizi, principech a také o celkovém řízení společného centra. Vznik této jednotky je reakcí na snahu společnosti najít a implementovat ekologické energetické technologie, které dokáží uspokojit intenzivní poptávku současného světa po energii. „Významného pokroku lze dosáhnout pouze spojením znalostí a nápadů prostřednictvím spolupráce špičkových odborníků,“ říká ředitel NTC Petr Kavalíř.

Profesor Schechter je uznávaný izraelský odborník na výzkum a vývoj palivových článků a aplikaci pro obnovitelné zdroje energie. Tým se pod jeho vedením v budoucnu zapojí do evropských projektů zaměřených na obnovitelnou energii a bude usilovat o přenos výsledků výzkumu do praxe.

Galerie


Nové technologie - výzkumné centrum

Dita Sládková

18. 09. 2020


Na Fakultě zdravotnických studií skončil projekt Pohybová aktivita při zdravotním postižení

Další vzdělávání Sport Veřejnost

Fakulta zdravotnických studií

05. 01. 2021

Reprezentační ples ZČU letos nebude

covid-19 Univerzita

Celouniverzitní

15. 01. 2021

Fakultu aplikovaných věd ZČU povede Miloš Železný

Tisková zpráva Univerzita Zaměstnanci

Fakulta aplikovaných věd

16. 12. 2020