Univerzitní upír vyzývá k darování krve i plazmy s protilátkami na covid-19

covid-19 Studenti Zaměstnanci

Udělejte dobrý skutek a pomozte Transfuznímu oddělení FN Plzeň. Tradiční akce se koná i letos, jen se trochu změnila.

Tradiční akce Univerzitní upír, při níž mohou studenti a zaměstnanci Západočeské univerzity i kdokoliv další  darovat krev Transfuznímu oddělení Fakultní nemocnici Plzeň, se letos kvůli koronavirové pandemii nemůže uskutečnit v klasické dvoudenní organizované podobě.

Tým Univerzitního upíra ovšem i tak vyzývá dárce, aby nemocnici pomohli. Kromě krve tentokrát mohou přispět i cennou plazmou.  „Je velice žádaná krevní plazma od dárců, kteří prodělali onemocnění covid-19 s příznaky. Takzvaná rekonvalescentní plazma totiž obsahuje velmi cenné protilátky. Vyzýváme proto všechny, jejichž zdravotní stav to dovoluje, aby šli darovat krev, případně krevní plazmu,“ obracejí se na veřejnost organizátoři z řad studentů i zaměstnanců ZČU.

Než se dárci na Transfuzní oddělení vydají, mají si ale prostudovat informace na jeho webu, kde kromě podrobností o odběrech během nouzového stavu najdou i aktuální stav krevních skladů a přehled krevních skupin, jež jsou momentálně nejvíce zapotřebí.

Kdo krev daruje díky výzvě Univerzitního upíra, může se o to podělit na facebooku. „Dejte nám vědět, že jste udělali dobrý skutek. Napište nám zprávu, mail nebo komentář k události, můžete přidat i fotku dokumentující váš odběr. Pomůžete nám tak rozšířit upíří statistiku o další dárce i upíří fotoalbum,“ dodávají organizátoři.

Všem dárcům z řad studentů i zaměstnanců ZČU děkujeme!

Celouniverzitní

Pavel KORELUS

11. 11. 2020


FZS připravila e-learningovou podobu tradičního přípravného kurzu Biologie člověka

Přednáška Studenti Studium

Fakulta zdravotnických studií

03. 03. 2021

Tři součásti ZČU byly v rámci mezinárodní evaluace hodnoceny jako excelentní

Univerzita Úspěchy Věda

Celouniverzitní

23. 02. 2021

Fakulta pedagogická zkoumá nové možnosti uplatnění technologií ve vzdělávání

Spolupráce Tisková zpráva Univerzita

Fakulta pedagogická

24. 02. 2021