Od 7. prosince je studentům prvních ročníků dovolena osobní účast na výuce

covid-19 Studenti Studium

Od pondělí 7. prosince dochází k dalšímu zmírnění krizových opatření vlády. K výjimkám, kterým je povolena osobní přítomnost na výuce na vysoké škole, budou nově patřit také studenti prvních ročníků bakalářského i magisterského studia. Dané výukové akce se jich přitom smí účastnit vždy nejvýše dvacet. Studenti mohou být také ubytováni na koleji.

Vzhledem k tomu, že na Západočeské univerzitě končí výuka v zimním semestru ve středu 23. prosince, neplánuje ZČU jednotný přechod na prezenční výuku všech prvních ročníků. Jednotlivé fakulty a vyučující využijí toto třináctidenní období na setkání se studenty především v těch předmětech, kde je to nejvíce potřeba, například pro laboratorní cvičení nebo shrnutí učiva zimního semestru před  zápočtovými testy. 

Zmírnění platné od 7. prosince se týká ale i studentů ostatních ročníků. Nově se totiž studenti všech ročníků, tedy nejen těch posledních, mohou ve skupinách po dvaceti zúčastnit laboratorní, experimentální nebo umělecké výuky. I tito studenti mohou být ubytováni na koleji.

Podrobné informace k účasti na výuce studenti dostanou od svých fakult nebo od jednotlivých vyučujících. Doporučujeme proto sledovat fakultní webové stránky a průběžně kontrolovat e‑mailové schránky.

Celouniverzitní

Šárka Stará

01. 12. 2020


Bezejmenný čtenář od studentky Sutnarky uspěl na švýcarském festivalu

Studenti Univerzita Úspěchy

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

30. 03. 2021

Záchranáři ocenili studenty FZS za pomoc při boji s pandemií

Spolupráce Studenti Úspěchy

Fakulta zdravotnických studií

14. 04. 2021

Absolventi plzeňské Fakulty pedagogické nastupují do škol ve větší míře než dříve

Absolventi Tisková zpráva Univerzita

Fakulta pedagogická

29. 03. 2021