Studentky na běžkách vybojovaly stříbro a bronz

Sport Students Achievements

Přestože současná situace sportování příliš nepřeje, některé soutěže se díky výjimkám Národní sportovní agentury konat mohou. Na dvou takových akcích se blýskly i studentky Západočeské univerzity v Plzni, obě s běžeckými lyžemi na nohou.

Studentka Fakulty ekonomické Adéla Nováková se skvěle představila na závodu Mezinárodní lyžařské federace FIS a Mistrovství ČR dospělých v Novém Městě na Moravě. Závodnice plzeňského Sportclubu Plzeň si na třídenní soutěžní akci díky stoprocentní medailové bilanci hned třikrát dojela pro bronz. Nejprve ve sprinterském závodě, pak i v distancích na 5 km klasicky a 10 km volně.

Výjimku od Národní sportovní agentury dostaly také závody v lyžařském orientačním běhu, a tak se v rámci nominačních závodů na Mistrovství světa mohlo uskutečnit i Akademické mistrovství ČR. Západočeskou univerzitu při něm skvěle reprezentovala studentka Fakulty pedagogické Veronika Kubínová. V závodu ve sprintu i na klasické trati obsadila shodně 2. místo.

Oběma studentkám gratulujeme a děkujeme za reprezentaci ZČU!

Gallery

Adéla Nováková.

Adéla Nováková vpravo s číslem 265.

Veronika Kubínová.

University-wide

Pavel KORELUS

05. 02. 2021