Začal Týden mozku. Fakulta aplikovaných věd představuje systém BASIL

Festival Přednáška Veřejnost

Západočeská univerzita se připojila k týdennímu online festivalu Akademie věd ČR. Studenti středních i vysokých škol a s nimi široká veřejnost se mohou dozvědět o ovládání počítače elektrickou aktivitou mozku.
BASIL je systém ovládání počítače mozkem, který má nesoběstačným lidem pomoci vyjádřit jejich základní potřeby a získat alespoň omezenou kontrolu nad domácností. Video, v němž systém představuje vedoucí neuroinformatické skupiny Fakulty aplikovaných věd ZČU Roman Mouček, mělo na webu Týdne mozku premiéru v pondělí v 9 hodin a k vidění je po celý týden.

Týden mozku je festival nejnovějších objevů a trendů ve výzkumu mozku a neurovědách, který je součástí Brain Awareness Week (BAW) – celosvětové kampaně na zvýšení povědomí veřejnosti o úspěších a přínosech výzkumu mozku. Tradici Týdne mozku v České republice inicioval a založil český neurovědec profesor Josef Syka v roce 1998.

V obsáhlém programu si vyhledejte a poté vyslechněte přednášky i doprovodný program, který připravili ostatní partneři festivalu.

Fakulta aplikovaných věd

Pavel KORELUS

15. 03. 2021


Online veletrh iKariéra nabídne studentům a absolventům možnosti pracovního uplatnění

Absolventi Festival Studenti

Celouniverzitní

12. 04. 2021

Letní školy Západočeské univerzity přijímají přihlášky

Tisková zpráva Univerzita Veřejnost

Celouniverzitní

08. 04. 2021

Ruské centrum nabízí pomoc s ruštinou během pandemie

covid-19 Studenti Veřejnost

Ústav jazykové přípravy

09. 04. 2021