Od praxe k teorii a zpět. Vyšla nová publikace o výuce češtiny

Alumni Further Education Students

Monografie katedry českého jazyka a literatury Fakulty pedagogické je k dostání v tištěné i elektronické podobě.
Od praxe k teorii a zpět ve vyučování češtině je kolektivní monografie, jejíž druhý díl vydala minulý měsíc katedra českého jazyka a literatury Fakulty pedagogické Západočeské univerzity v Plzni. Stejně jako první díl se publikace zaměřuje na vybrané teoreticko-praktické problémy učitelského studia a měla by usnadnit absolventům bohemistického studia vstup do učitelské praxe.

Publikace v tištěné podobě jsou pro zájemce k dispozici na katedře. První díl i druhý díl je v elektronické podobě k mání v Digitální knihovně ZČU.

Už v únoru katedra u příležitosti blížícího se vydání uspořádala online setkání učitelů, studentů a akademických pracovníků, kteří se seznámili s tématy publikace a měli možnost diskutovat. "Akce byla původně plánována pouze pro studenty a pedagogy, ale díky online konání se mohli účastnit i odborníci z ostatních univerzit, například kolegové z Ostravy či slovenského Prešova. Celkem se připojilo 70 účastníků, kteří v plenárním jednání a následně ve dvou oddělených sekcích diskutovali o tématech souvisejících s pedagogickou praxí studentů, odbornou přípravou budoucích učitelů, ale také s výukou českého jazyka a literatury na základních a středních školách.
Na základě počtu přihlášených i následných ohlasů považujeme akci za zdařilou a věříme, že v budoucnu bude příležitost k tomu, abychom podobné setkání uspořádali také naživo," popisuje za katedru českého jazyka a literatury Martina Spěváčková.


Gallery


Faculty of Education

Pavel KORELUS

15. 04. 2021


RICE Research Center Develops Unique Technology for Plastics Separation

Press Release Transfer Science

Faculty of Electrical Engineering

03. 05. 2021

University of West Bohemia Among Top 7 Czech Universities in Terms of Sustainable Development

University Achievements Public

University-wide

03. 05. 2021