Studenti Sutnarky se podíleli na publikaci Tábor 600 let

Cooperation Students Exhibition

Město Tábor slavilo v roce 2020 šestisté výročí svého založení. Při této příležitosti se Husitské muzeum rozhodlo vytvořit výstavu, která by přiblížila příběh starobylého města a jeho obyvatel. Vedení muzea oslovilo vedoucí ateliéru Didaktické ilustrace Renátu Fučíkovou, aby se svými studenty připravila výtvarnou část expozice.

„Vypravila jsem se proto do Tábora s Kateřinou Kotyk, Petrou Šestákovou, Anetou Kochovou, Klárou Pavlovcovou, Lin Pylaevou, Evou Bartošovou, Aksanou Pratskevich, Michaelou Neuhöferovou, Petrou Horákovou, Adélou Beznoskovou, Viktorií Sýkorovou a Martinem Kelblem. Ke spolupráci na grafické úpravě výstavy jsem pak přizvala i studentku navazujícího magisterského ateliéru Grafický design, Uyangu Undarmaa. Společnými silami jsme vytvořili rozsáhlou výstavu rozprostřenou v celém patře Starého paláce, jak se říká středověké radnici na táborském náměstí, kde Husitské muzeum sídlí," popisuje Renáta Fučíková.

Podle Jakuba Smrčky, ředitele Husitského muzea v Táboře, byla výstava Tábor 600 let připravena jako jedno z možných doplnění nové stálé expozice v Bechyňské bráně, a pohlíží na historii města širokoúhle, ilustrativně a emotivně. "Díky objevné spolupráci pracovníků Husitského muzea s mladými tvůrci z plzeňské Sutnarky je tento pohled představen na výstavě ve Staré radnici a pro delší čas zachycen v doprovodné knize," doplňuje ředitel. Výstava byla zahájena 11. září 2020 (více o slavnostním zahájení naleznete na webu fakulty) a bude opět zpřístupněna v okamžiku, kdy budou znovuotevřeny české kulturní instituce. Výstavou je možné projít virtuálně.

Obsah výstavy v publikaci proměnilo Husitské muzeum na konci roku 2020. Graficky ji opět upravila Uyanga Undarmaa a využila většinu ilustrací studentů ateliéru Didaktické ilustrace. „V knize Tábor 600 let se tak můžete seznámit s městem v zrcadle staletí, s životem obyvatel města i s pamětihodnostmi Tábora. Výstava, kniha i město samotné rozhodně stojí za Vaši pozornost," dodává vedoucí ateliéru Renáta Fučíková.

Zájemci mohou knihu pořídit na stránkách Husitského muzea.

Gallery

Ladislav Sutnar Faculty of Art and Design

Lenka THOMAYER OPATRNÁ

23. 04. 2021