Na Fakultě pedagogické se hovořilo o sportovní teorii a praxi

Conference Cooperation Sport

Centrum tělesné výchovy a sportu Fakulty pedagogické ZČU připravilo na 28. dubna mezinárodní konferenci s názvem „HRY 2021 – Výzkum a aplikace“. Již 14. ročník konference, uspořádaný pod záštitou rektora ZČU Miroslava Holečka a děkana fakulty Pavla Mentlíka, proběhl online formou. Vystoupil na něm mimo jiné renomovaný fotbalový trenér Jaroslav Hřebík a trenér basketbalu Michal Ježdík.

Na konferenci, která se na Fakultě pedagogické koná každé dva roky, se přihlásilo 36 účastníků z Česka, Slovenska, Polska a Španělska. Témata hlavních referátů reflektovala zaměření sekcí, např. profesorka Hana Válková z Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně ve svém příspěvku „Hrátky i hry, i když nevidíme, neslyšíme, nechodíme: kudy na to?“ originálním způsobem charakterizovala problematiku sportu se zaměřením na hry hendikepovaných osob.

Specifikem konference je „kulatý stůl“, který opět nabídl prostor pro diskusi o tom, jak se takzvaně rozevírají nůžky mezi sportovní teorií a praxí. Letos pozvání přijali renomovaní trenéři fotbalu a basketbalu Jaroslav Hřebík a Michal Ježdík.

Odpoledne proběhlo jednání v sekcích, které byly tradičně rozděleny na hry a herní přístupy ve školní tělesné výchově, sportovním tréninku, sportovních aktivitách hendikepovaných a rekreačně pohybových aktivitách.

Jakkoliv konference i v online formě splnila svůj cíl, těší se už organizátoři i účastníci na osobní setkání na příštím, tedy 15. ročníku v roce 2023.

Gallery

Improvizované studio s fotbalovým trenérem Jaroslavem Hřebíkem a Jaromírem Votíkem z Centra tělesné výchovy a sportu.

Jeden z hlavních online referátů přednesl Tomáš Perič z Fakulty .tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy.

Online diskuse s Michalem Ježdíkem.

Faculty of Education

Jaromír Votík, Luboš Charvát

04. 05. 2021

RICE Research Center Develops Unique Technology for Plastics Separation