V Moving Station proběhl programátorský maraton

Katedra informatiky a výpočetní techniky z fakulty aplikovaných věd uspořádala o víkendu 18.-20. března akci AIMTEC hackaton, jehož hlavním cílem bylo poznat nové lidi z oboru a vyzkoušet si nové a doposud neznámé technologie.

Programátorský maraton pod názvem AIMTEC hackaton pořádala katedra informatiky a výpočetní techniky ve spolupráci s firmou Aimtec v plzeňském Moving Station. Účastníci na místě vytvořili týmy o velikosti tří až pěti účastníků, kteří pak společně s využitím představených technologií řešili jeden větší úkol na zvolené téma. Letos se tématicky zaměřili zejména na IoT, databáze a mobilní aplikace pro průmyslový sektor.  Z technologických novinek pak soutěžící ozkoušeli např. Oculus Rift, Google Tango, Sigfox a cloudové služby IBM Bluemix, MS Azure a Firebase. K dispozici bylo i množství hardware typu OrangePI, Arduino, Node MCU a mnoho nejrůznějších senzorů.

Celkem bylo vytvořeno 8 týmů s tématy:

• Automatické konverze statických html stránek do CMS - využití cloudových služeb
  • Navigace po skladu bez GPS - navigace dle senzorů a bluetooth baconů
  • Vícejazyčné křížovky - primárně vyzkoušení Reactu pro aktualizaci stránky bez refreshe
  • Inteligentní domácnost - kontrola domácnosti s využitím IoT
  • Alone in the warehouse (Oculus rift) - průchod virtuálním skladem s využitím Oculus rift
  • Google tango - využití speciálního tabletu pro virtuální nahlížení do zavřených krabic
Vítězem hackathonu se stal tým "Alone in the warehouse", který realizoval velmi pěknou aplikaci umožňující virtuální průchod skladem s využitím Oculus rift i virtuálních brýlí Vozix.

Z čistě studentských týmů bychom chtěli mimo jiné pogratulovat týmu studentů katedry informatiky a výpočetní techniky "Bylo nás pět", kteří řešili Navigaci ve skladu bez GPS a kteří se i po ztrátě jednoho člena týmu umístili na skvělém druhém místě. Členy týmu byli: Patrik Kořínek, Ondřej Pražák, Petra Volenová a Gabriela Hessová.

Fotografie z akce jsou k dispozici ve následujících fotogaleriích: Den první-zahájení, den druhý-práce na projektechden třetí-vyhlášení výsledků.

Porada poroty.

Intenzivní příprava projektů.

Vyhlášení výsledků.

Fakulta aplikovaných věd