ZČU pořádala International Staff Week poprvé společně s OTH Amberg Weiden

Spolupráce Univerzita

Třetí květnový týden se do Plzně a Ambergu virtuálně "sjeli" zástupci z osmi zemí a osmnácti univerzit. Nechyběly mezi nimi tradiční partnerské univerzity jako finská Centria a belgická HELHa, ale ani noví potencionální partneři, kteří měli možnost seznámit se s pořádajícími školami.

Pro pětadvacet účastníků International Staff Weeku byl připraven bohatý program, který zahrnoval nejen prohlídku kampusu na Borech a v Ambergu, workshopy na nyní často diskutovaná témata jako internacionalizace v době s covid-19, spolupráce s praxí, digitalizace, ale rovněž virtuální prohlídku centra Plzně či Weidenu.

Bezprostředně po pondělním zahájení, kdy všechny přivítal rektor ZČU Miroslav Holeček, se mohli zástupci plzeňských fakult setkat s hosty, projednat s nimi nové možnosti partnerství a otevřít tak našim studentům dveře pro studijní stáže na nových institucích.

Věříme, že byť v jiné formě, byl tento ročník pro všechny zúčastněné přínosem a příští rok se setkáme s partnery opět osobně.

OTH Amberg-Weiden

Závěrečné World Café

International Office

Jana Ovsjanniková