Je za námi další ročník akceleračního programu pro studenty

BoostUp Studenti Univerzita

V letním semestru letošního roku proběhl již třetí ročník akceleračního programu pro studenty LevelUp, který pravidelně pořádá Inovační podnikatelský klub BoostUp ZČU. Název programu značí snahu motivovat studenty v podnikatelské činnosti ještě při studiu.

Akcelerační program LevelUp je osmitýdenní kurz, do kterého se studenti mohou hlásit vždy počátkem února. Letošní ročník zahájil workshop Co je podnikání a jak začít pod vedením lektora Filipa Soukupa. Někteří pamětníci si mohou Filipa pamatovat jako kapitána BoostUpu, než předal kormidlo Lence Byrtusové.

Cílem akceleračního programu je motivace mladých lidí, zejména studentů, k podnikání a poskytování podpory, která se skládá z konzultací a odborných workshopů na důležitá témata, zaměřená na různé oblasti podnikání. Studenti tak mají příležitost pracovat na svých projektech pod odborným dozorem lektorů, kteří jsou vždy ochotní a připraveni poskytnout pomocnou ruku. Výhodou akceleračního programu je také to, že studentům poskytuje základní znalosti v několika odvětvích, která se podnikání bezprostředně týkají. Ať už se jedná o tvorbu základního business plánu, o marketing, o to, co musí podnikatel znát, než předstoupí před investora, o základní principy cenotvorby a podobně.

Letošní ročník zorganizovali Radana Polešáková a Luboš Limberg, který má na svědomí všechny vizuály lahodící fanouškovu oku. Mezi lektory programu dále byly osobnosti jako Petr Pouchlý z nezávislé firmy Court of Moravia, Jakub Domitra a Ondřej Lipold z angel investorské platformy Busyman.cz, Lenka Byrtusová, kterou jste mohli v BoostUpu také vídat, nebo Pavlína Louženská, zakladatelka marketingové skupiny #HolkyzMarketingu a zároveň mentorka v rámci Grow with Google.

Všichni účastníci programu získali přímý lístek do soutěže studentských projektů BoostUp night vol.3, která se uskuteční letos na podzim, a plány jsou opět velké. Vítězný projekt bude podpořen nejen finanční částkou, ale i hodnotnými cenami, jež do soutěže přinesou partneři. Soutěžící i samotní návštěvníci akce dostanou jedinečnou příležitost navázat kontakty pro své projekty. A v neposlední řadě nikdy nechybí doprovodný program. Večer se skvělým moderátorem a zajímavými hosty budou organizátoři postupně odkrývat na sociálních sítích BoostUp ZČU.

Podnikatelský klub se již několik let snaží podporovat podnikavého ducha, nejen v rámci univerzitního prostředí, ale nově také s přesahem na podporu podnikání u středoškolských studentů v Plzeňském kraji. Je důležité, aby studenti nevnímali univerzitu pouze jako cestu k titulu, ale využívali co nejvíce možností, které jim univerzita nabízí. A proč? Mladá generace je budoucnost přinášející nové inovativní myšlenky. A při správném propojení se zkušenostmi ostřílených matadorů mohou vznikat zajímavé projekty a nové startupy - zkrátka podhoubí pro podnikatelský ekosystém.

Pokud byste se rádi zapojili nebo víte o skvělém studentském projektu, který by si zasloužil podpořit, dejte vědět prostřednictvím sociálních sítí Facebook, Instagram, LinkedIn.

#boostup #boostnito #vystupzdavu #transferzcu

Boost Up

Radana Polešáková

25. 05. 2021


Studentka katedry českého jazyka a literatury získala Cenu Jiřího Marvana

Konference Studenti Úspěchy

Fakulta pedagogická

19. 11. 2021

Katedra mechaniky pořádala již tradiční konferenci CM 2021

Konference Spolupráce

Fakulta aplikovaných věd

18. 11. 2021

Studentka Karin Řezáčová reprezentuje Česko na mistrovství světa v házené

Sport Studenti

Celouniverzitní

03. 12. 2021

Fakulta pedagogická spustila pilotní verzi databáze slov a tvarů Dalimilovy kroniky

Spolupráce Studenti Zaměstnanci

Fakulta pedagogická

03. 12. 2021

Bude to nervy drásající show, říká o bitvě ve slam poetry Filip Koryta

Absolventi Soutěž Studenti

Celouniverzitní

23. 11. 2021