Katedra geografie Fakulty ekonomické podporuje environmentální politiku Plzně v evropském projektu

Konference Věda

Katedra geografie reprezentovala Západočeskou univerzitu na virtuální konferenci projektu EURE Interreg Europe.

Konference, která se uskutečnila 17. – 18. června 2021, představila zahraničním účastníkům projektu z dalších osmi evropských měst environmentální politiku Plzně zejména na příkladech řešení modro-zelené infrastruktury. 

Projekt napříč Evropou, který v Plzni koordinuje Útvar koordinace evropských projektů, chce pomoci posilovat urbánní dimenzi kohezní politiky EU (týkající se hospodářské, sociální a územní soudržnosti, pozn. red.) a zároveň inspirovat příklady dobré praxe environmentálního managementu v městském prostředí. Jeho cílem je výměna zkušeností a podpora politiky životního prostředí především menších evropských měst. 

Zástupci katedry geografie, Jan Kopp a Jiří Preis, reprezentují ZČU v místní expertní skupině Local Stakeholder Group a společně se zapojili také do natáčení na plzeňských lokalitách u retenční nádrže na Vinicích, na Lobezské louce a v tramvajovém depu na Slovanech. Čím se chce Plzeň v Evropě zviditelnit a proč se natáčelo právě na vybraných místech? To se dozvíte ve videích, která naleznete na YouTube kanálu Fakulty ekonomické a také pod tímto článkem.

Více o projektu EURE Interreg Europe a konferenci naleznete na webu akce.


    


Video


Galerie


Autorka: V. Syrovátková, UKEP

Autorka: V. Syrovátková, UKEP

Autorka: V. Syrovátková, UKEP

Autorka: V. Syrovátková, UKEP

Autorka: V. Syrovátková, UKEP

Fakulta ekonomická

Jan Kopp, Ivana Kutáčová

29. 06. 2021