Vychází podzimní číslo časopisu Z

Univerzita Veřejnost

Třetí číslo časopisu Západočeské univerzity v Plzni se věnuje především jejímu třicátému výročí. Časopis najdete tradičně v označených stojanech v budovách všech fakult, ale jako vždy si můžete počíst také elektronicky.

30 let Západočeské univerzity je téma, které bude rezonovat celým nadcházejícím akademickým rokem. Tvoří rovněž kostru nového, v pořadí třetího čísla univerzitního časopisu Z. Na jeho stránkách vás pozveme na procházku historií ZČU a seznámíme s jejími zásadními momenty i s jejími prvními absolventy. S výročím souvisí také pozvánky na jeho oslavy, především na celodenní festival Den v kampusu 21. září.

Spolu s historií ovšem stránky podzimního Z zaplnila také současnost. Kromě těch nejzajímavějších zpráv z univerzitních součástí  představujeme v rubrice Osobnost ZČU profesora Jána Minára z výzkumného centra NTC, v rubrice Projekt ZČU zase Plzeňské fakultní školy. Stranu studentské tvorby jsme tentokrát vyhradili hudbě.

Časopis Z si můžete jako vždy přečíst také elektronicky na webu ZČU.

Přejeme příjemné a zajímavé čtení.

Pavel KORELUS

07. 09. 2021

Víte, jak chutná DOBROvolnictví?

Spolupráce Univerzita Veřejnost

21. 01. 2022

Nejlepší středoškolští chemici se sjedou do Plzně

Soutěž Tisková zpráva Veřejnost