Sportující hasiči přivezli medaile z akademického mistrovství v Ostravě

Sport Studenti Úspěchy

Necelé čtyři desítky studentů a studentek z celé ČR se zúčastnily otevřeného Akademického mistrovství ČR v požárním sportu, které se konalo ve čtvrtek 7. října ve sportovním areálu u Integrovaného výjezdového centra Ostrava-jih. Závodníci ZČU byli mezi nimi a podali skvělé výkony.

Kvůli covidovým opatřením se v Ostravě tentokrát závodilo pouze v individuálních disciplínách – ve výstupu na věž pomocí žebříku (muži do čtvrtého podlaží, ženy do druhého) a 100 metrů s překážkami. Disciplíny štafeta a požární útok chyběly.

Dvanáct z celkových 18 rozdělovaných medailí a pohárů za první, druhé a třetí místo zůstalo v Ostravě.

Mezi ženami kralovala v obou individuálních disciplínách i dvojboji (věž + 100 metrů) Lucie Tůmová ze Západočeské univerzity v Plzni, ve dvojboji za ní skončila druhá Simona Krampotová z Ostravské univerzity, třetí byla Karolína Šulcová z domácí VŠB-TUO.

Mezi muži zvítězil ve dvojboji (věž + 100 metrů) Richard Svačina z Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava, stříbrný byl Jan Vyvijal z Ostravské univerzity, bronzový Dominik Soukup ze Západočeské univerzity v Plzni.

Děkujeme za reprezentaci a gratulujeme!

Foto: HZS Moravskoslezského kraje

Pavel KORELUS

12. 10. 2021

Čeští a němečtí studenti se zabývají cíli udržitelného rozvoje