Koncert v plzeňské katedrále zahájil akademický rok na ZČU

Koncert Univerzita Veřejnost

Západočeská univerzita po čtyřech měsících opět rozezněla hudbou katedrálu sv. Bartoloměje. V červnu hostila koncert k zakončení uplynulého akademického roku, nyní zahajovací koncert toho aktuálního.

Zahajovací koncert akademického roku 2021/2022 se v plzeňské dominantě konal ve středu 20. října. Po úvodním slovu rektora Miroslava Holečka patřila katedrála Komornímu orchestr katedry hudební kultury Fakulty pedagogické Consortium musicum a klatovskému sboru Kolegium pro duchovní hudbu pod vedením Víta Aschenbrennera.

Posluchačům z řad studentů, zaměstnanců i veřejnosti nabídl program tvorbu italských skladatelů ve střední Evropě 17. a 18. století, jakými byli Antonio Caldara, Antonio Draghi, Francesco Bartolomeo Conti, Carlo Luigi Pietragrua nebo Evaristo Felice Dall´Abaco. Všichni tito skladatelé byli ve své době známými a populárními hudebními osobnostmi, které pomáhaly šířit věhlas italské hudby a pozvolna připravovaly půdu nástupu hudebního klasicismu.

Pavel KORELUS

21. 10. 2021