Západočeská univerzita navázala spolupráci s univerzitou ve Guineji

Prorektor Ladislav Čepička podepsal 13. dubna smlouvu o spolupráci s Univerzitou Gamala Abdela Nassera v Conakry (UGANC).

Cílem je navázat na velmi dobré vztahy, které dříve existovaly mezi Guinejskou republikou a Československem. Smlouva o spolupráci by měla být základem pro výchovu guinejských studentů v oblastech, které jsou pro tuto zemi klíčové: jde zejména o inženýrské a zdravotnické obory. Paralelně probíhají rovněž jednání jak s budoucími zaměstnavateli z Afriky, tak českými investory, kteří již s Guineou spolupracují, nebo chtějí své aktivity směřované do této země rozšířit. Prostor se otvírá rovněž studentům a vyučujícím, například prostřednictvím studijních či výzkumných pobytů a stáží.

Kamila Kolářová

14. 04. 2016

Sborník konference Metamorfózy práva ve střední Evropě se zaměřuje na právo a krizi

Konference Věda