Tématem konference Fakulty zdravotnických studií byla plicní rehabilitace

Další vzdělávání Konference Přednáška

Odborná akce se v úvodu měsíce listopadu věnovala klasickým diagnostickým i terapeutickým metodám, ale také dopadům pandemie Covid-19.

První část konference se věnovala hlavním tématům oblasti plicní rehabilitace. Odborníci z Čech i Moravy představili klasické diagnostické i terapeutické přístupy k základním i méně běžným diagnózám z oblasti plicní rehabilitace. Značná část příspěvků se zaměřila na aktuální pandemický stav v souvislosti s onemocněním Covid-19, na jeho dopady na lidské zdraví a zejména pak na plicní tkáň.

V absolventské sekci byly představeny nejvýznačnější práce v oboru plicní rehabilitace. Netradiční součástí konference se staly workshopy pořádané v učebnách katedry rehabilitačních oborů, při nichž měli účastníci konference možnost vidět i konzultovat praktické dovednosti význačných odborníků v oboru rehabilitace.

Fakulta zdravotnických studií

Alena Lochmannová