Poslechněte si přednášku Dany Drábové

Přednáška Věda Veřejnost

Vánoční zamyšlení aneb (Ne)spoutaná energie, tak se jmenovala přednáška jaderné fyzičky, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost.

Přednášky Dany Drábové na Fakultě elektrotechnické už k předvánočnímu času patří. Uskutečnila se také letos, ačkoliv nakonec online, bez živého publika a jako vždy naplněné posluchárny. Díky záznamu na YouTube profilu Fakulty elektrotechnické si ji nyní mohou poslechnout všichni zájemci o jadernou energetiku, ať už z řad studentů, zaměstnanců nebo široké veřejnosti. Dana Drábová hovořila o tom, že v dnešním světě můžeme téměř všechno, ale bez elektřiny nemůžeme skoro nic. Energie je pro naši civilizaci vzácný a životně důležitý zdroj. Promluvila o energetickém hlavolamu, o tom, jaké máme možnosti zajistit naší energetickou bezpečnost, a o mnohých dalších souvislostech.

Fakulta elektrotechnická

Pavel KORELUS