Miscellanea - hudebně-interpretační rozmanitosti studentů ZČU

Koncert Studenti Veřejnost

Studenti Fakulty pedagogické vystoupili při konferenci věnované životu a dílu Bohuslava Balbína.

Studenti prvního a druhého ročníku bakalářského studia Hudba se zaměřením na vzdělávání z katedry hudební kultury Fakulty pedagogické ZČU se zúčastnili celodenního workshopu poučené historické intepretace a barokního divadla v prostorech jezuitské koleje v Klatovech. Projekt Miscellanea – hudebně-interpretační rozmanitosti studentů ZČU organizovala doktorandka katedry Soňa Bařtipánová, lektory byli Ludmila a Vít Aschenbrennerovi, absolventi Akademie staré hudby Brno.

Co se studenti při workshopu naučili, předvedli 2. prosince na mezioborové konferenci o životě a díle Bohuslava Balbína, která se konala u příležitosti 400. výročí narození tohoto literáta. Studenti s programem Matinee baroque vystoupili od 16 hodin v refektáři jezuitské koleje v Klatovech.

Konference Balbínovská miscelanea nabídla mnohostranný pohled na dílo a osobnost Bohuslava Balbína a jeho současníků, na působení klatovské jezuitské koleje a na podobu jazyka té doby.

Projekt Miscellanea - hudebně-interpretační rozmanitosti studentů ZČU finančně podpořil program GRAS (Grantová podpora aktivit studentů).

Pavel KORELUS

17. 12. 2021