Dárci ze Západočeské univerzity pomohli Paměti národa

Spolupráce Univerzita Veřejnost

Během sbírkových dnů se v kasičkách na rektorátu a v univerzitních knihovnách nashromáždilo přes 6000 Kč.

Západočeská univerzita se letos připojila k iniciativě Paměti národa a u příležitosti Dne válečných veteránů 11.11. rozšířila v listopadu síť míst, kde bylo možné zakoupit květ vlčího máku a přispět na dobrou věc. Premiéra spolupráce se podařila, celkem vynesla 6015 Kč.

Studenti, zaměstnanci i veřejnost přispívali do kasiček v budově rektorátu a také ve čtyřech pobočkách Univerzitní knihovny celý měsíc. Doporučená cena za jeden květ byla 30 Kč. Paměť národa výtěžek ze sbírky použije na další natáčení příběhů válečných veteránů a hrdinů a jejich uchování v archivu.

Kdo se přidat nestihl, může stále přispět například zakoupením předmětů v e-shopu Paměti národa nebo jakýmkoliv, třeba i pravidelným příspěvkem.

Všem, kteří pomohli či teprve pomohou dobré věci, děkujeme!

Pavel KORELUS

22. 12. 2021