ZČU uzavřela smlouvu o partnerství s průmyslovkou v Písku

V pondělí 18. dubna ji podepsali prorektor ZČU Vladimír Duchek a ředitel SPŠ a VOŠ Písek Jiří Uhlík.

Garanty pro dohled nad plněním smlouvy i smluv navazujících byli ustanoveni Jiří Tupa z Fakulty elektrotechnické ZČU v Plzni a Lenka Hellová za SPŠ a VOŠ Písek. Cílem partnerství je zkvalitnit vzdělanost mladé generace a lépe ji připravit pro rozvoj ekonomiky a celé společnosti, zajistit dlouhodobé vzdělávání středoškolských pedagogů s možnou účastí na letních školách či kurzech a aktivně podporovat veškeré společné projekty včetně výstav, sympozií, soutěží, olympiád a ostatních pořádaných akcí. Obě školy spolupracovaly již dříve a nyní stvrdily tuto spolupráci oficiálně.

Absolventi písecké průmyslovky si často volí jako cíl svých vysokoškolských studií právě Fakultu elektrotechnickou nebo Fakultu aplikovaných věd ZČU. Že se některým z nich studium opravdu daří, o tom svědčí Cena děkana FEL, kterou nyní získali dva bývalí žáci SPŠ a VOŠ Písek, Petr Hoch a Jan Hošek. Zpětná vazba v podobě prestižního ocenění celý pedagogický sbor velmi potěšila a přispěla ke zvýšenému zájmu o vzájemnou spolupráci.

Jiří Uhlík

11.05.16

Elektrické pohony roztočí na dva dny dění na FEL

Fakulta elektrotechnická