Výstava v Univerzitní knihovně ukazuje, jak mohl vypadat nový bazén

Univerzita Veřejnost Výstava

Přijďte si prohlédnout vítězný návrh i čtrnáct dalších studií bazénu, který nahradí zastaralý bazén v Kozinově ulici.

Až do 3. června je v Univerzitní knihovně k vidění výstava architektonické soutěže na podobu nového bazénu, který bude město Plzeň stavět v těsném sousedství kampusu Západočeské univerzity na Borech.

Že porota z patnácti zaslaných návrhů vybrala ten od plzeňského týmu AVE architekt, už se ví. Návštěvníci Univerzitní knihovny se ovšem mohou podívat na všechny návrhy a navíc se seznámit také s návrhem územní studie kampusu ZČU, který má v budoucnu také doznat změn. Na názory týkající se rozvoje kampusu se během května ptá ZČU studentů, zaměstnanců i veřejnosti v online dotazníku.

Výstavu připravil Útvar koncepce a rozvoje města Plzně. V knihovně je k vidění od 10. května, ve středu 18. května se konala její vernisáž za účasti představitelů Útvaru koncepce a rozvoje, architektů i Západočeské univerzity.

Univerzitní knihovna

Pavel KORELUS