Zámek Nečtiny hostil výstavu kavalírů a kingů

Spolupráce Univerzita Veřejnost

Školicí a ubytovací zařízení Západočeské univerzity se otevřelo veřejnosti během víkendové kynologické akce.

V sobotu 9. a v neděli 10. července proběhla na zámku v Nečtinech Letní II. a III. klubová výstava psího plemene kavalírů a kingů, pořádaná Klubem chovatelů Kavalír a King Charles španělů Praha.

Výstavy se zúčastnilo více než 200 psů a jejich majitelé. Vzhled a povahové vlastnosti psů hodnotila porota, jejímiž členy byli i Fabienne Auquiert a Guillaume Tytgat z Francie. Výstava se konala v zámecké zahradě a zázemí hostům poskytlo Školicí a ubytovací zařízení ZČU Nečtiny. Celkem 53 hostů tak mělo možnost strávit noc na zámku.

Zámek Nečtiny se veřejnosti otevírá při nejrůznějších příležitostech. Letos už hostil například Noc kostelů a v následujících týdnech se stane dějištěm dětských kurzů v rámci Mezinárodní letní jazykové školy ZČU.

Školicí a ubytovací zařízení Nečtiny

Petra Svobodová