Studentka Tereza Hrochová překvapila 17. místem v maratonu na mistrovství světa i samu sebe

Sport Studující Úspěchy

Budoucí právnička ze Západočeské univerzity zaběhla královskou atletickou disciplínu v čase 2:30:39.

Úžasná, skvělá, překvapivá, píší sportovní deníky o Tereze Hrochové, studentce Fakulty právnické, která se v pondělí 18. července představila coby česká reprezentantka na maratonské trati atletického mistrovství světa v americkém Eugene v Oregonu. Závod dokončila na 17. místě s časem 2:30:39. Ačkoliv v to věřila, netrumfla nakonec svůj osobní rekord, který v čase 2:29:06 zaběhla vloni v květnu z Rakouska, ale na druhou stranu dosáhla lepšího umístění než čekala. Dokonce byla pátou nejlepší běžkyní z Evropy. "Po nepříliš vydařené olympiádě v Tokiu, kde Terka vinou zdravotních komplikací skončila až na 58. místě, si dnes doběhla ve světové konkurenci pro vynikající 17. místo. Druhá nejmladší závodnice na startu je stále mezi světovou elitou maratónským nováčkem," chválí ji její domovský klub AK Škoda Plzeň.

"Start maratonu žen byl stejně jako u mužů naplánován na 6:15 ráno oregonského času. Běžkyně tak měly velmi dobré podmínky k tomu, aby mohly běžet rychlé časy. Tereza Hrochová se v první polovině závodu pohybovala ve skupince okolo třicátého místa a metou půlmaratonu probíhala v mezičase 1:14:52. Následně se začala postupně průběžným pořadím prokousávat vzhůru a cílem nakonec proběhla na vynikajícím sedmnáctém místě v druhém nejlepším kariérním čase," popsal její výkon Český atletický svaz.

Další maraton čeká Terezu Hrochovou za měsíc. Poběží na evropském šampionátu v Mnichově.

Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci!

Fakulta právnická

Pavel KORELUS