Jídlo, pití, hudba, tanec, informace. Prváky čeká Rok jedna na ZČU

Festival Studenti Studium

Dvoudenní festival uvítá studenty prvních ročníků v kampusu Západočeské univerzity na Borech i v centru Plzně. Typicky plzeňskou tečku za ním udělá tradiční akce v pivovaru.

To nejlepší ze Západočeské univerzity i Plzně nabídne studentům prvních ročníků i na začátku tohoto akademického roku festival Rok jedna. V úterý 20. a ve středu 21. září se v jeho dějiště změní areál kampusu na Borech a také univerzitní budovy v centru Plzně. Ve čtvrtek na něj navážou prohlídky pivovaru Plzeňský Prazdroj a akce Pivo s rektorem.

„Festival ti přinese skvělou příležitost, jak se seznámit s novými spolužáky, ukáže ti nejrůznější zákoutí univerzity, zorientuješ se v budovách a najdeš si svá oblíbená místa v Plzni. Dáme ti tipy, kde se dobře učí, kam si zajít na pivo a jaká kultura opravdu stojí za návštěvu. Součástí festivalového programu jsou i sportovní soutěže, taneční workshopy nebo podvečerní koncerty. První festivalový den se bude odehrávat v univerzitním kampusu na Borech, festival si tak vychutnáš pěkně naživo,“ lákají prváky organizátoři z Informačního a poradenského centra ZČU.

Stánky studentských spolků a univerzitních pracovišť včetně partnerských stánků, jídla a dobré zábavy najdou prváci během úterního odpoledne na prostranství před menzou a tělocvičnou v kampusu od 14 hodin. V 21:00 utichne hudba a se zapadajícím sluncem se i s organizátory přesunou na afterparty do centra Plzně, kde už Rok jedna zůstane. Po ranním brunchi v Kulturce mohou zajít na vernisáž do galerii Ladislava Sutnara a v 19 hodin na debatu věnovanou duševnímu zdraví do Univerzitní kavárny Družba.

Čtvrteční Pivo s rektorem začne v 16 hodin. S JIS kartou mají studenti nárok na dvě piva zdarma a kromě tekutého plzeňského zlata na ně čekají soutěže, vystoupení studentských kapel, ve 14:45 a 16:15 prohlídka pivovaru, na kterou je kvůli kapacitě doporučeno zaregistrovat se předem, a především možnost poznat kromě ostatních prváků také zkušené studenty ZČU – Pivo s rektorem je totiž určeno všem.

Podrobný program Roku jedna a doprovodných akcí najdou studenti na Facebooku Roku jedna nebo ke stažení přímo na webu Studentské otazníky.

Galerie


Celouniverzitní

Pavel KORELUS

16. 09. 2022