UJP představil své aktivity na Evropském dni jazyků

Spolupráce Univerzita Veřejnost

V pondělí 26. září se konala akce Evropský den jazyků v Plzni, kterou každoročně pořádá oddělení zahraničních knihoven Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje.
Cílem Evropského dne jazyků je motivovat studenty učit se cizí jazyk, informovat je o možnostech cestování v Evropské unii, vyzkoušet si praktické znalosti a prezentovat kulturní rozmanitosti v Plzni. I letos byla připravena celá řada stanovišť a aktivit a dle jejich nabídky bylo možno zvolit místo a čas pro registrovanou skupinu žáků, aby se dozvěděli o jednotlivých institucích a vyzkoušeli si svoje znalosti.

Ústav jazykové přípravy Západočeské univerzity v Plzni na akci nechyběl. Účastníkům nabídl dvě stanoviště, na nichž kolegyně Daniela Lukavská představila Americké centrum Plzeň a Iva Svatoňová nabídla aktivitu s názvem Česká jazyková etiketa.

Ústav jazykové přípravy

Daniela Kopřivová