Katedra informatiky a výpočetní techniky uspořádala přípravný kurz pro nastupující studenty

Studium Univerzita Veřejnost

Ještě před zahájením zimního semestru mělo 36 nově nastupujících studentů Fakulty aplikovaných věd (FAV) šanci osvojit si základy programování v rámci letní školy Boot Camp.

Katedra informatiky a výpočetní techniky pořádá Boot Camp výhradně pro studenty FAV, kteří mají jen minimální nebo vůbec žádné zkušenosti s programováním. Mnoho studentů si programátorské dovednosti přináší již ze střední školy, někteří však ne, a právě těm může absolvování letní školy výrazně pomoci v začátcích studia.

Studenti bez zkušeností se (mnohdy oprávněně) obávají, že svým zkušenějším spolužákům nebudou stačit. Hlavním cílem kempu tak bylo alespoň částečně setřít rozdíly mezi těmi, kteří již nějaké zkušenosti mají, a těmi, kteří se dosud s programováním prakticky nesetkali. Studenti letní školy se zabývali výhradně základy programování. Programovali v prostředí Flowgorithm a v jazyce Pascal. Naučili se základy toho, jak programování vůbec funguje, což následně mohou využít prakticky v libovolném programovacím jazyce. Po absolvování tohoto kurzu rozumějí základním konceptům, které se jim v budoucnu mohou hodit například při vývoji vlastního softwaru, ale i v mnoha dalších činnostech.

Zpětná vazba od účastníků byla jednoznačně pozitivní. Uznání se dostalo i lektorům, kteří Boot Camp připravili a studenty základy programování provedli.

Z dostupných dat vyplývá, že dlouhodobě jsou účastníci Boot Campu ve studiu úspěšnější, než je průměr, což dokazuje, že na FAV mohou uspět i ti uchazeči o studium, kteří nemají žádnou, nebo jen minimální programátorskou průpravu ze střední školy.

Fakulta aplikovaných věd

Martina Batková