Středoškoláci se mohou o prázdninách ponořit do virtuální reality

Fakulta strojní pořádá na začátku července Letní školu virtuální reality, určenou středoškolským studentům. Třídenní kurz je zdarma a plánuje atraktivní formou přiblížit studentům prostředí virtuální reality.

Letní škola, která probíhá od 11. do 13. července, nabídne středoškolákům vhled do problematiky virtuální reality, umožní jim prakticky a jednoduše si ověřit teorii aktivní prací v 3D prostoru, a to přímo v laboratoři virtuální relality na katedře průmyslového inženýrství a managementu fakulty stojní. Student si bude moci sám „sáhnout na virtuální prostředí“ a zažije, co to znamená být vtažen a obklopen tímto světem. V rámci praktické části si společně s lektorem vytvoří vlastní virtuální svět, který si bude moci sám v laboratoři projít.

Přesný program letní školy najdete zde. Přihlášky a více informací na mailu: tucnak@kpv.zcu.cz

Fakulta strojní

Kateřina MODRÁ

17.06.16