Hokejisté ZČU ovládli Bitvu o Plzeň

Sport Studující Veřejnost

Tým Západočeské univerzity přerušil sérii výher mediků.

Výsledkem 6:2 ve prospěch týmu Západočeské univerzity skončila letošní hokejová Bitva o Plzeň. Tým Lékařské fakulty v Plzni Univerzity Karlovy tentokrát na soupeře nestačil, a ZČU se podařilo to, po čem hráči i jejich fanoušci a fanynky toužili. Vítězstvím totiž nejen ovládli plzeňský led a mohli se radovat z titulu, ale zároveň přerušili tři ročníky trvající seriál vítězství mediků a skóre vzájemných zápasů srovnali na 4:4.

Hráče obou týmů hnal celý večer vpřed bouřící stadion, skvělou atmosféru zpestřovaly soutěže o přestávkách mezi třetinami a tečku za Bitvou o Plzeň udělala afterparty ve vysokoškolském klubu Ucho. Protože hokejisté ZČU i LFP UK jindy tvoří jeden tým Akademici Plzeň, na afterparty se sešli zástupci obou táborů a oslava byla o to bujařejší.

Hokejistům ZČU k jejich vítězství gratulujeme a Akademikům Plzeň přejeme úspěšné tažení Univerzitní hokejovou ligou.