Proběhl čtvrtý ročník studentské podnikatelské soutěže BoostUp Night.

Soutěž Studující Veřejnost

V Papírně Plzeň proběhl 15. listopadu čtvrtý ročník úspěšné podnikatelské soutěže BoostUp Night, který pořádal studentský podnikatelský klub Západočeské univerzity v Plzni.

Studenti při BoostUp Night už počtvrté prezentovali své podnikatelské záměry a pod palbou ostrých otázek porotců se při boji o 44 000 Kč a další hodnotné ceny slušně zapotili. Porotci, kteří je posuzovali, tentokrát byli hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták, který spolu s městem Plzeň celou akci zaštítil, Lenka Palánová z BIC Port, Radka Polešáková ze SIT Port, Iva Fidranská zastupující CzechInvest a Jakub Domitra za Busyman.cz.

Večer odstartoval první host letošního ročníku, Jonáš Jagerčík z Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni. Nedávno zazářil v italském Janově na soutěži v oblasti elektromobility DTM Evoluzione se svým redesignem ikonické Alfy Romeo 155 DTM, získal první místo ve studentské kategorii a druhé celkové místo ze 440 účastníků, a tak měl účastníkům BoostUp Night co říct.

Následoval první soutěžící Jiří Hodač s projektem Polygon World, zaměřeným na edukativní a zábavné skládačky z papíru. Jako druhý vystoupil Jaroslav Sýkora s podnikatelským nápadem Létej s FPV, jehož záměrem je půjčování dronů, školení a poskytování prostor pro létání s drony. První polovinu prezentací uzavřel divácký vítěz Jan Chovanec s projektem Designer Flow, platformou sdružující módní návrháře.

Druhou část večera zahájili vítězové letošního ročníku Tomáš Bedřich a Vojtěch Bohman s projektem BB Control, zabývajícím se stavěním chytrých domácností na míru. Po nich přišel na řadu student Michal Knecht s Univerzálním řízeným modulem, jednoduchým programovatelným a plně nastavitelným řídícím kokpitem, který by si mohl kdokoliv aplikovat do svého dopravního prostředku. Přehlídku studentských podnikatelských nápadů zakončili Lukáš Frey, Stepan Mocjak a David Peckert s projektem Podly, což je platforma, která má za cíl sjednotit nástroje spojené s tvorbou podcastů.

Diváci mohli celou soutěž sledovat online a hlasovat pro své favority na www.menti.com. Sčítání hlasů poroty a diváků proběhlo během rozhovoru s druhým hostem, Zuzanou Měřínskou, spoluzakladatelkou oblíbeného Kafe Smetanka, známého vynikající kávou a neméně výbornými dorty.

Vítězem letošního ročníku se stal projekt BB Control Tomáše Bedřicha a Vojty Bohmana.

Celým večerem provázel ostřílený moderátor Jiří Chroust a o livestream se postaral Lukáš Kellner z Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara.

Galerie


Boost Up

Šárka Trapp Cajthamlová

17. 11. 2022