Slavnostní vernisáž otevřela výstavy k 25. výročí založení univerzity

V pondělí 27. června se v mázhausu plzeňské radnice slavnostně otevřela první výstava. Druhá, umístěná na panelech před studijní a vědeckou knihovnou, bude ke zhlédnutí od soboty 2. července.

Expozice nazvaná "Jste připraveni na 4. průmyslovou revoluci? My ano." je k vidění do 15. července v přízemí radnice na nám. Republiky 1. Panely, vytvořené studenty fakulty designu a umění Ladislava Sutnara, komiksovou a vtipně hravou formou dokumentují jednotlivé kapitoly vědeckotechnické revoluce a cestu ke 4. průmyslové revoluci.

Druhá výstava "25 let Západočeské univerzity v Plzni" mapuje nejen historii univerzity, ale i vysokého školství v Plzni před vznikem Západočeské univerzity, představuje jednotlivé fakulty a vysokoškolské ústavy i úspěchy univerzity a její život. Výstavu je možné zhlédnout od soboty 2. července na venkovních panelech umístěných před Studijní a vědeckou knihovnou Plzeňského kraje, a to až do 29. července.

Foto: Said Ismail

Výstavu zahájil prorektor Vladimír Duchek, děkan FDULS Josef Mištera a Václav Šlajch z katedry designu FDULS.

Kateřina MODRÁ

28.06.16

Nejchytřejší uchazeči jsou na právnické fakultě

Fakulta právnická