Mezinárodní projekt zaměřený na vzdělávání pro podnikání se završil v Plzni

Všichni partneři mezinárodního visegrádského projektu se v úterý 21. června sjeli do Plzně na závěrečný dvoudenní workshop, který ukončil více než dvouletou spolupráci akademiků a dalších odborníků z partnerských institucí tzv. Visegrádské čtyřky.

Na projektu pracoval mezinárodní tým, který realizoval řadu výzkumných šetřeních zaměřených na problematiku podnikatelského vzdělávání na vysokých školách v zemích V4. Akademici, studenti, ale také představitelé podnikatelské sféry, zástupci veřejného sektoru či profesních sdružení se účastnili workshopů a kulatých stolů, které se odehrávaly nejen v Česku, ale i v partnerských zemích.

Vyvrcholením celého projektu pak byla mezinárodní konference organizovaná fakultou ekonomickou, která se uskutečnila v březnu letošního roku v Plzni. Závěrečný workshop byl věnován finalizaci výstupů z celého projektu a zhodnocení zkušeností z dosavadní spolupráce. Diskutovalo se také o možnostech spolupráce budoucí. Kromě pracovního jednání byl pro partnery připraven doprovodný program, v rámci kterého navštívili například společnost Bohemia Sekt.

Výstupem projektu je společná monografie, která je zaměřená nejen na zhodnocení současného stavu podnikatelského vzdělávání na vysokých školách, ale obsahuje také řadu doporučení a námětů pro danou oblast. Projekt je významným příspěvkem do diskuse o významu a podobě podnikatelského vzdělávání na vysokých školách v zemích V4.

Fakulta ekonomická

Barbara Trojanowská

04.07.16

Valná hromada Bavorského červeného kříže ocenila fakultu zdravotnických studií