Akademici mají finále Univerzitní ligy ledního hokeje jisté. O Palachův pohár zabojují s Pražany

Sport Studující Úspěchy

Tým ZČU Akademici Plzeň teď čeká na jméno soupeře. Budou to Engineers Prague, nebo UK Hockey Prague? Rozhodne jejich středeční duel.

Skóre 0:2 rozesmutnilo v pondělí večer hráče českobudějovického týmu Black Dog Budweis a tamní stadion, naopak euforii zařídilo hráčům, fanouškům a fanynkám ZČU Akademiků Plzeň.

Výhra na jihu Čech totiž Akademikům, za něž hrají studenti Západočeské univerzity v Plzni a Lékařské fakulty v Plzni Univerzity Karlovy, otevřela bránu do finále letošního ročníku Univerzitní ligy ledního hokeje. Tým Jihočeské univerzity porazili Západočeši v sérii 1:3 na zápasy a teď s napětím vyhlížejí středeční utkání pražských celků Engineers Prague a UK Hockey Prague, které rozhodne o jejich finálovém soupeři.

Pokud se do finále probojuje tým Univerzity Karlovy, dostanou Akademici šanci oplatit porážku z minulého roku. Už vloni se totiž při boji o Pohár Jana Palacha tyto týmy střetly, ale úspěch slavili Pražané.

Gratulujeme Akademikům a těšíme se na finále!

Pavel KORELUS

28. 03. 2023