Delegace z Bavorska navštívila ZČU

International Spolupráce Univerzita

Zástupci bavorských středních škol se seznámili se dvěma největšími letními školami na Západočeské univerzitě.

Ředitelé a učitelé středních škol v Bavorsku společně s ministerskou zmocněnkyní pro střední školy v Horní Falci Mathilde Eichhammer navštívili v úterý 25. dubna Západočeskou univerzitu v Plzni.

V rámci dvoudenní návštěvy Plzně, kdy se mimo jiné setkali na plzeňské radnici s náměstkyní primátora pro oblast školství a cestovního ruchu Lucií Kantorovou, měli hosté velký zájem seznámit se s tradičními letními školami ZČU. Zástupkyně Ústavu jazykové přípravy a Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara připravily pro hosty z Bavorska prezentace věnované oběma letním školám.

Ústav jazykové přípravy již od roku 2019 spolupracuje s Europa-Berufsschule Weiden, jejíž studenti navštěvují na Mezinárodní letní jazykové škole kurzy češtiny pro cizince. UJP děkuje Romaně Suché z International Office za provedení prohlídky části kampusu s výkladem o historii ZČU.

Ústav jazykové přípravy

Daniela Kopřivová