Výzkumné centrum RICE představí novou generaci pohonné jednotky

Ve dnech 20. – 23. září 2016 představí pracovníci výzkumného centra RICE společně s firmou Wikov MGI a.s. zcela novou generaci trakční pohonné jednotky na největším mezinárodním veletrhu dopravní techniky Innotrans, který se koná pravidelně v německém Berlíně.

Pohonná jednotka je určena pro trakční aplikace, zejména pro pohon tramvají a příměstských jednotek. Na trhu si najde své místo zásluhou nového kompaktního řešení, které dovolilo významně snížit hmotnost a rozměry, a tím i zástavbový prostor celého pohonu. Srdcem pohonné jednotky je vysokootáčkový elektromotor, který díky optimalizovanému designu stroje a celé skříně pohonu zajistí potřebný výkon pouze s pasivním chlazením, což znamená, že nejsou použity žádné ventilátory ani kapalinové chlazení. Dosažená velmi vysoká hustota výkonu pohonu a kompaktnost řešení zástavby umožňují stavbu moderních plně nízkopodlažních vozidel. Technologie nové pohonné jednotky je chráněna mezinárodní patentovou přihláškou.

Na podzim tohoto roku proběhnou rozsáhlé zátěžové testy prototypu pohonné jednotky v prostorách světově unikátní halové laboratoře dopravní techniky výzkumného centra RICE a následně se začne tato jednotka připravovat pro komerční nasazení.

Fakulta elektrotechnická

Kamila Kolářová

16.09.16

Reprezentační ples ZČU roztančí Leona Machálková

02.02.18

Jaká by měla být strategie ZČU při zavádění flexibilních forem vzdělávání?

31.01.18

Studenti i zaměstnanci mají stále možnost přispět k vylepšení kampusu ZČU na Borech

08.02.18