Den vědy a techniky v Klatovech

08 June

8. června, 09:00

náměstí Míru, Klatovy

Festival Věda Veřejnost

Západočeská univerzita v Plzni se téměř po roce vrací do Klatov, aby zaplnila náměstí Míru vědou a technikou. Náměstí bude od 9 do 17 hodin patřit dalšímu ročníku festivalu, který příchozí všeho věku nechá nahlédnout pod ruce vědců a vědkyň a poznat, že jejich bádání může být i zábavné.

Vstup: volný
Určeno pro: veřejnost

V jedenácti stáncích se za Západočeskou univerzitu představí Fakulta pedagogická, Fakulta strojní, Fakulta aplikovaných věd, Fakulta elektrotechnická i Fakulta zdravotnických studií. Chybět nebude ani výzkumné centrum NTC a Odbor celoživotního vzdělávání.

Nač se těšit? Například expozice Zajímavá chemie představí vybrané experimenty, Strojařina v akci! zase nabídne pohled do světa techniky a strojírenství a v expozici Pro život a pro zdraví se můžete nejen naučit základům první pomoci, ale také se dozvědět, jak předcházet zraněním a onemocněním a prohlédnout si sanitku. Návštěvníci a návštěvnice se také dozvědí, jak vzniká hudba, co jsou a co umí chytré textilie, jak se kreslí s pomocí umělé inteligence, co všechno dokáže vytisknout 3D tiskárna, jak se vyvíjely počítače a jaké hry se na nich daly hrát, čekají na ně i rébusy, hlavolamy, netradiční stolní hry, soutěže o ceny…

To vše doplní hravá vědecká expozice, již z Plzně doveze science centrum Techmania, experimenty předvedou také zástupci místního Gymnázia Klatovy… Přijďte se sami přesvědčit, co Den vědy a techniky nabídne.

Akci si užijí školáci i předškoláci, rodiče i prarodiče. Těšíme se na vás!

Západočeská univerzita v Plzni pořádá Den vědy a techniky v Klatovech ve spolupráci s Plzeňským krajem a městem Klatovy.

Pavel KORELUS

08. 06. 2023, 09:00

03  -  25 June

Galerie GAFA, DEPO2015, Presslova 14, Plzeň