Veteran Car Club se zastavil na zámku Nečtiny

Univerzita Veřejnost

V sobotu 27. května dorazila do areálu školicího a ubytovacího zařízení Západočeské univerzity na zámku Nečtiny Jízda historických vozidel. Účastníci dalšího ročníku tradiční akce Veteran Car Clubu Plzeň poobědvali v zámecké restauraci a poté odstartovali do další etapy.

Start i cíl měla 33. Jízda historických vozidel stejně jako v minulých ročnících v autokempu Ostende u Boleveckého rybníku. Trasa vedla přes Horní Břízu na Manětínsko, na nečtinský zámek přijeli veteráni před 13. hodinou. Školicí a ubytovací zařízení Nečtiny pro účastníky závodu připravilo oběd a také krátkou komentovanou prohlídku zámecké kaple s místním kronikářem Jiřím Kaprem.

Zatímco posádky vozů obědvaly v restauraci a sbíraly síly, ostatní návštěvníci si mohli na nádvoří prohlédnout jejich historická vozidla.

Po obědě následovala druhá etapa závodu, která vedla přes Úněšov a Ledce zpět do Plzně.

Školicí a ubytovací zařízení Nečtiny

Petra Svobodová