Soubory z pedagogické fakulty přednesly v katedrále skladby J. J. Ryby

Pod názvem Jakub Jan Ryba v katedrále se ve středu 21. září konal koncert skladeb J. J. Ryby a jeho současníků. Během koncertu zazněla v obnovené premiéře také skladba Jakuba Jana Ryby Graduale in C pro festo S. Bartholomaei z roku 1813.

Pořadatelem této mimořádné události konané v katedrále sv. Bartoloměje v Plzni byl klatovský spolek Kolegium pro duchovní hudbu společně s katedrou hudební kultury pedagogické fakulty. Kromě sboru Kolegia zde vystoupila také hudební tělesa katedry, a to Dívčí akademický sbor, Plzeňský akademický sbor a komorní orchestr katedry Consortium musicum.

Díky velkému zájmu publika uvažují organizátoři pokračovat v dalších obdobně dramaturgicky koncipovaných koncertech, a to prostřednictvím připravovaného projektu Plzeňské obnovené hudební premiéry, které by se měly společně s univerzitou realizovat v následujících letech.

Kateřina MODRÁ

23. 09. 2016

Profesore Jiří Barta (zakladatel ateliéru), Jan Van Woensel (kurátor výstavy) a Vojtěch Domlátil (vedoucí ateliéru)

Ateliér Animace slaví desáté narozeniny

Úspěchy Veřejnost Výstava

11. 10. 2021

VICTORIA VSC slavila Mezinárodní den univerzitního sportu. Nechyběla ani ZČU

Sport Studium Univerzita

07. 10. 2021

Téměř sto nových učitelů promovalo na Fakultě pedagogické

Absolventi Studenti Studium

14. 10. 2021

Sportující hasiči přivezli medaile z akademického mistrovství v Ostravě

Sport Studenti Úspěchy

12. 10. 2021

Archeologické sondy na mohyle ve Vražkově pod horou Říp. Odkryty byly obvodové příkopy a dva hroby ze pozdní doby kamenné.

Další pravěká mohyla pod Řípem. Archeologové odkryli dva hroby z doby kamenné

Spolupráce Tisková zpráva Věda

Fakulta filozofická