Soubory z pedagogické fakulty přednesly v katedrále skladby J. J. Ryby

Pod názvem Jakub Jan Ryba v katedrále se ve středu 21. září konal koncert skladeb J. J. Ryby a jeho současníků. Během koncertu zazněla v obnovené premiéře také skladba Jakuba Jana Ryby Graduale in C pro festo S. Bartholomaei z roku 1813.

Pořadatelem této mimořádné události konané v katedrále sv. Bartoloměje v Plzni byl klatovský spolek Kolegium pro duchovní hudbu společně s katedrou hudební kultury pedagogické fakulty. Kromě sboru Kolegia zde vystoupila také hudební tělesa katedry, a to Dívčí akademický sbor, Plzeňský akademický sbor a komorní orchestr katedry Consortium musicum.

Díky velkému zájmu publika uvažují organizátoři pokračovat v dalších obdobně dramaturgicky koncipovaných koncertech, a to prostřednictvím připravovaného projektu Plzeňské obnovené hudební premiéry, které by se měly společně s univerzitou realizovat v následujících letech.

Kateřina MODRÁ

23.09.16

Španělská Sevilla hostila akademiky z katedry tělesné a sportovní výchovy

01.12.17