Člověk v tísni hledá dobrovolníky k dětem

Společnost Člověk v tísni podporuje v Plzeňském kraji děti žijící v rodinách ve složité sociální situaci. Nyní hledá studenty či pedagogy pro individuální doučování dětí.

Organizace hledá dobrovolníky především v regionech Domažlicko, Horšovskotýnsko, Klatovsko, Nýřansko, Rokycansko a Stodsko. Zapojit se ale mohou i Plzeňané, Člověk v tísni nabízí možnost proplacení jízdného. Aktuálně má organizace dobrovolníků velký nedostatek, zájem ze strany rodin je přitom obrovský. „Věřím, že se na Západočeské univerzitě v Plzni najdou mezi studenty - ale třeba i pedagogy - zájemci, kteří nám tento nepoměr pomohou alespoň zmenšit,“ vysvětluje Jitka Kylišová ze společnosti Člověk v tísni.
„Dobrovolníci nám pomáhají hlavně s individuálním doučováním dětí. Zapojit se ale mohou i do skupinových aktivit, jako jsou školní kluby, výlety, návštěvy kulturních akcí, zážitkové pobyty a podobně. Zájemci o dobrovolnictví se mohou spolehnout na naši průběžnou podporu,“ doplňuje Kylišová.

Organizace dobrovolníkům nabízí hlavně získání zkušeností s prací v sociální oblasti. Vedle toho mohou počítat i s písemným potvrzením o dobrovolnické praxi, které může v některých profesích pomoci při budoucím získání zaměstnání. Drobnou odměnou pro  dobrovolníky jsou také volné vstupenky na festival dokumentárních filmů Jeden svět a další akce, které organizace pořádá.

Kontakt pro zájemce o dobrovolnictví, případně další informace: jitka.kylisova@clovekvtisni.cz, tel. 777 782 081.Galerie


Celouniverzitní

Kateřina MODRÁ

30.09.16


Studentka ateliéru design kovu a šperku získala prestižní ocenění


Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

52

13.03.17


Vědci z NTIS pokračují v úspěšné spolupráci s lékaři na výzkumu Crohnovy choroby


Celouniverzitní

131

15.03.17


Moderní výukové postupy představí série workshopů


Ústav jazykové přípravy

57

07.03.17