Člověk v tísni hledá dobrovolníky k dětem

Společnost Člověk v tísni podporuje v Plzeňském kraji děti žijící v rodinách ve složité sociální situaci. Nyní hledá studenty či pedagogy pro individuální doučování dětí.

Organizace hledá dobrovolníky především v regionech Domažlicko, Horšovskotýnsko, Klatovsko, Nýřansko, Rokycansko a Stodsko. Zapojit se ale mohou i Plzeňané, Člověk v tísni nabízí možnost proplacení jízdného. Aktuálně má organizace dobrovolníků velký nedostatek, zájem ze strany rodin je přitom obrovský. „Věřím, že se na Západočeské univerzitě v Plzni najdou mezi studenty - ale třeba i pedagogy - zájemci, kteří nám tento nepoměr pomohou alespoň zmenšit,“ vysvětluje Jitka Kylišová ze společnosti Člověk v tísni.
„Dobrovolníci nám pomáhají hlavně s individuálním doučováním dětí. Zapojit se ale mohou i do skupinových aktivit, jako jsou školní kluby, výlety, návštěvy kulturních akcí, zážitkové pobyty a podobně. Zájemci o dobrovolnictví se mohou spolehnout na naši průběžnou podporu,“ doplňuje Kylišová.

Organizace dobrovolníkům nabízí hlavně získání zkušeností s prací v sociální oblasti. Vedle toho mohou počítat i s písemným potvrzením o dobrovolnické praxi, které může v některých profesích pomoci při budoucím získání zaměstnání. Drobnou odměnou pro  dobrovolníky jsou také volné vstupenky na festival dokumentárních filmů Jeden svět a další akce, které organizace pořádá.

Kontakt pro zájemce o dobrovolnictví, případně další informace: jitka.kylisova@clovekvtisni.cz, tel. 777 782 081.Galerie


Celouniverzitní

Kateřina MODRÁ

30.09.16


Odborníci na elektroniku se setkali na mezinárodní konferenci


Fakulta elektrotechnická

67

05.09.17


Studenti chystají burzu právnických učebnic


Studentské organizace

20

12.09.17


Loosův interiér doplnil mobiliář navržený studentkou Sutnarky


Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

18

15.09.17