Budova v Jungmannově ulici znovu ožívá

Od nového akademického roku se začala opět naplno využívat budova v Jungmannově ulici 1. Nově zde sídlí Kruh bezpečí, knihkupectví s literární kavárnou či Univerzita třetího věku.

Poslední týden v září se na adrese Jungmannova 1 slavnostně otevřelo knihkupectví s odbornou a právnickou literaturou, jehož součástí je i příjemná literární kavárna. Obchod nabízí nejen tuzemskou, ale i zahraniční odbornou literaturu a funguje také jako antikvariát. V budoucnu zde plánují provozovatelé pořádat výstavy, křty knih či autorská čtení.

Pouhé dva dny poté zde byl slavnostně zahájen provoz plzeňské poradny Bílý kruh bezpečí, jež poskytuje odbornou, bezplatnou a diskrétní pomoc obětem a svědkům trestných činů, který se přestěhoval ze svého dosavadního působiště v budově ZČU v Husově ulici.

Odtud se sem přesunula také Univerzita třetího věku, katedra politologie Fakulty filozofické ZČU a některé studentské organizace. Ve velkých posluchárnách vyučují fakulty právnická, filozofická a pedagogická.


Galerie


Literární kavárnu v úterý 27. září slavnostně otevřel děkan právnické fakulty Jan Pauly, náměstek plzeňského primátora Martin Baxa, prorektor ZČU Vladimír Duchek a majitel literární kavárny Aleš Čeněk.

Pobočka Bílého kruhu bezpečí byla slavnostně otevřena ve čtvrtek 29. září za účastí kvestora ZČU Petra Beneše a hejtmana Plzeňského kraje Václava Šlajse.

Celouniverzitní

Kateřina MODRÁ

29.09.16


Děti se učí anglicky na zámku


Celouniverzitní

46

12.07.17


Na univerzitě začaly letní školy


Celouniverzitní

296

10.07.17


Univerzita třetího věku má další úspěšné absolventy


Celouniverzitní

282

28.06.17