Setkání kateder trestního práva právnických fakult České a Slovenské republiky

Konference Spolupráce

Zástupci Fakulty právnické ZČU se zúčastnili akce ve slovenských Oponicích. Příští ročník bude hostit Olomouc.

Ve dnech 19. a 20. září se v Oponicích na Slovensku uskutečnila akce, která měla dvojí charakter. Jednalo se o Setkání kateder trestního práva právnických fakult České a Slovenské republiky a zároveň mezinárodní vědeckou konferenci Ekonomická kriminalita a její hmotněprávní, procesněprávní a kriminologické aspekty.

Obě uvedené akce organizovala Právnická fakulta Trnavské univerzity v Trnavě v krásném prostředí Chateau Appony blízko Nitry. Za Fakultu právnickou Západočeské univerzity v Plzni se jich zúčastnili zástupci katedry trestního práva.

První den byl věnován zejména zkušenostem a informacím zástupců jednotlivých kateder a druhý den proběhla samotná konference. Jednalo se o velice přínosnou akci, kdy organizace i průběh akce byl na vysoké úrovni. V příštím roce se obdobná akce, tedy setkání kateder trestního práva právnických fakult České a Slovenské republiky, uskuteční pod patronací Právnické fakulty Palackého univerzity v Olomouci.

Fakulta právnická

František Vavera