Mezinárodní vědecká konference Pracovní právo 2023

Konference Spolupráce Úspěchy

Akce byla i oslavou významného životního jubilea doc. Jarmily Pavlátové.

V pondělí 2. října, před zahájením mezinárodní vědecké konference Pracovní právo 2023 v Třešti, uspořádala Fakulta právnická, Západočeské univerzity v Plzni setkání odborníků z oblasti pracovního práva k oslavě významného životního jubilea doc. JUDr. Jarmily Pavlátové, CSc.

Odborné příspěvky, které přednesli jak zástupci všech českých právnických fakult, tak trnavské právnické fakulty, připomněly roli docentky Pavlátové při tvorbě zákoníku práce z roku 1965 a vysvětlily výchozí záměry vybraných institutů pracovního práva (např. dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr, úpravy pracovní doby, rozvázání pracovního poměru). Stranou nezůstaly ani současné vývojové tendence, jako např. ochrana oznamovatelů nebo slaďování soukromého a pracovního života. Setkání položilo základ pro společnou publikaci, jejímž cílem bude zmapování vývoje a budoucnosti zásadních oblastí pracovního práva.

Fakulta právnická

Miroslav Hromada