Dorostenka Eva Matějovičová zvítězila v anketě Sportovec Plzně 2023 a získala i Cenu rektora ZČU

Spolupráce Univerzita Veřejnost

Studentka Sportovního gymnázia v Plzni zvládá nejen dva odlišné sporty, ale zároveň je také dokáže úspěšně skloubit se školními povinnostmi.

Nadace sportující mládeže zveřejnila v úterý 26. března výsledky dalšího ročníku ankety Sportovec Plzně 2023.  Vítězem se v kategorii staršího žactva stal házenkář Jan Baumruk, kategorii dorostu ovládla Eva Matějovičová, která na špičkové úrovni zvládá hned dva sporty – sportovní aerobik a skialpinismus. Právě ona kromě titulu Sportovce Plzně získala také každoročně udělovanou Cenu rektora Západočeské univerzity v Plzni, udělovanou za skloubení sportovních a studijních výsledků.

Studentka Sportovního gymnázia v Plzni převzala ocenění z rukou rektora Miroslava Lávičky pro rok 2023. Stala se první sportovkyní, která v jednom roce získala oba tituly. Gratulujeme!

Podrobnosti o Sportovci Plzně 2023 najdete v tiskové zprávě.

Pavel KORELUS

28. 03. 2024