Univerzita se představí na veletrhu Klíč k příležitostem

5. ročník veletrhu práce a vzdělávání připravuje plzeňská společnost Grafia na 26. ledna v plzeňském kulturním domě Peklo.
Letošní ročník se koná opět za spolupráce krajské pobočky Úřadu práce, Hospodářské komory, Západočeské univerzity v Plzni a Asociace institucí vzdělávání dospělých ČR.

„Pátý ročník bude specifický tím, že v Plzeňském kraji máme zatím nejnižší nezaměstnanost za posledních několik let - 3,4 procenta, a v míře zaměstnanosti soutěžíme s Prahou," sdělila za organizátory Štěpánka Pirnosová. Pracovní nabídky převažují nad množstvím lidí bez práce. V takové situaci bývají zaměstnavatelé ochotni připlatit na mzdách. „Je to jedinečná příležitost přijít pohovořit osobně s personalisty a zjistit cenu své práce na trhu či poohlédnout se po zaměstnavatelích, kteří nabízejí lepší pracovní podmínky," dodává Pirnosová.

Mezi vystavovateli jsou významní zaměstnavatelé v regionu, kteří nabídnou několik stovek pracovních pozic. Jsou mezi nimi například Sony DADC, Hoffmann Wizzard, Profesia CZ, Mubea, ČEZ, Viza Auto, RSF Elektronik, Typos, Daikin, Kermi, MD Elektronik, O2 Czech Republic, ZAT, Solar Turbines EAME, Dioss Nýřany a další.

Na stánku Západočeské univerzity v Plzni se představí dvě z jejích technických fakult - elektrotechnická a strojní. Zájemci zde získají bližší informace k možnostem studia a také k následnému uplatnění absolventů technických oborů.

Veletrh je určen všem, kdo hledají práci či brigádu - lidem bez rozdílu věku či vzdělání, těm, kteří chtějí změnu či jsou aktuálně nespokojeni se svým místem, studentům posledních ročníků středních škol a jejich učitelům, vysokoškolákům i lidem registrovaným na úřadu práce. Všichni návštěvníci mají vstup v plném rozsahu zdarma.

Velký zájem bývá tradičně i o doprovodný program. Témata přednášek souvisí s hledáním práce - například jak se připravit na pracovní pohovor, jak se naučit „prodávat" sám sebe či jak získat příspěvek na své vzdělávání a zlepšit tak svoji kvalifikaci, apod.

Na veletrhu budou opět vyhlášeny ceny Mamma/Parent Friendly pro podniky přátelské rodině, které vytvářejí dobré podmínky pro zaměstnance s rodinami, např. zkrácené úvazky, pružnou pracovní dobu, firemní školky či jesle, pořádají akce pro rodiny s dětmi či umožňují péči o rodinné příslušníky.

Po celý den bude probíhat zdarma poradenství v oblasti vzdělávání a trhu práce, image poradna, grafologické poradenství pro osobní rozvoj a řada dalších aktivit.


Galerie


Celouniverzitní

Kamila Kolářová

12.01.17


Kurzy první pomoci pro zaměstnance mají úspěch. Přibyly nové termíny


Celouniverzitní

321

06.06.18


ZČU chce se svými absolventy zůstat v kontaktu


Celouniverzitní

351

05.06.18


Bakalářská práce bodovala v soutěži Česká hra roku 2017


Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

47

12.06.18