Fakultu aplikovaných věd nově vede Vlasta Radová

Novou děkankou Fakulty aplikovaných věd ZČU je od 1. března Vlasta Radová. Akademický senát fakulty aplikovaných věd ji zvolil 14. listopadu.
Vlasta Radová (*1969) absolvovala v roce 1992 Fakultu aplikovaných věd ZČU, obor technická kybernetika. Zde pokračovala i v doktorském studiu a následně se v roce 2005 habilitovala. Fakultě zůstala věrná po celý svůj profesní život. Působí na katedře kybernetiky a ve výzkumném centru NTIS. Ve své vědecké práci se zaměřuje na umělou inteligenci, řečové technologie, zpracování a rozpoznávání mluvené řeči. Absolvovala zahraniční stáže v USA a v Maďarsku, je členkou řady odborných společností a komisí. V letech 2009–2014 byla v předsednictvu Rady vysokých škol, je rovněž dlouholetou členkou a někdejší předsedkyní Akademického senátu FAV i Akademického senátu ZČU.

Fakulta aplikovaných věd

Kateřina MODRÁ

01. 03. 2017

Katedra hudební výchovy a kultury nově nabídne doktorské studium