Na Sutnarce proběhlo česko-bavorské setkání

V sobotu 11. března navštívila Akademie Ostbayern-Böhmen Fakultu designu a umění Ladislava Sutnara ZČU.

Setkání se odehrálo u příležitosti 120. výročí narození světoznámého plzeňského designera, typografa, avantgardního umělce Ladislava Sutnara. Hlavním cílem zástupců bavorské akademie byla návštěva právě otevřené výstavy "Shapes", která představuje práce studentů fakulty designu a umění Ladislava Sutnara z ateliérů grafického designu, ilustrace, ilustrace a grafiky, užité fotografie, animované a interaktivní tvorby a multimédií.

Zástupci akademie si také prohlédli budovu FDULS a společně se zástupci plzeňské fakulty se shodli na potřebě posílení česko-bavorské integrace a vytvoření interdisciplinárních sítí se zahraničními partnery.

Kateřina Martínková

15.03.17

Závěr prázdnin zpříjemní v Plzni Létofest

14.06.17