Výzkumníci z fakulty aplikovaných věd pomáhají vyvíjet 3D modely pro výuku mediků

Tým Laboratoře nádorové léčby a regenerace tkáně Biomedicínského centra Lékařské fakulty UK v Plzni, který dlouhodobě spolupracuje s Fakultou aplikovaných věd ZČU na výzkumu pokročilé výpočetní asistence v onkochirurgii, se stal součástí nedávno spuštěného evropského projektu MedTRain3DModsim.

Cílem projektu je podpora pregraduální a postgraduální výuky v medicíně pomocí 3D modelů. Tyto modely, ilustrující specifické anatomicko-patologické souvislosti komplikovaných onkologických diagnóz, budou implementovány jak fyzickou formou 3D tisku, tak v podobě virtuální reality a aplikací augmented reality.

Projekt je spolufinancován evropským programem Erasmus+ a probíhá v koordinaci týmu z turecké Hacettepe University. Dalšími spoluřešiteli projektu jsou University Roma Tre (Itálie), Chosun University (Jižní Korea) a National and Kapodistrian University of Athens (Řecko).

1. a 2. července letošního roku bude Biomedicínské centrum hostit druhé mezinárodní setkání projektu, které bude spojené s představením interdisciplinárního týmu Laboratoře nádorové léčby a Fakulty aplikovaných věd ZČU ostatním řešitelům projektu, což povede k rozšíření nejen výukové, ale také výzkumné mezinárodní spolupráce. Na rok 2018 je pak v Biomedicínském centru plánována realizace pilotního výukového kurzu vyvinutého v rámci projektu MedTRain3DModsim.

Chcete-li se o projektu dozvědět více, jsou Vám k dispozici jeho webové stránky, Facebook a také možnost zapojit se do širšího publika projektu odběrem novinek a diskusí s řešiteli na webu projektu.

Fakulta aplikovaných věd

Jana Klečková

23.05.17

Fakulta zdravotnických studií slaví desáté narozeniny